כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודתו של גנן מוסמך

שירותי גינון ניתנים על ידי אנשי מקצוע בכל רחבי הארץ ומיועדים עבור קהל יעד מגוון. על מנת לבחור שירות בצורה נכונה צריך להכיר את מאפייני העבודה של הגנן ולשים לב לשירותים שבהם הוא מתמחה. הנה המדריך המלא.

18/06/2017
גנן מוסמך עובר הכשרה באופן פרטי או במסגרת קורס מקצועי. עם תום ההכשרה הוא יכול להחליט האם לפתוח עסק ולהציע את שירותיו לקהל הרחב, או לחילופין להצטרף לחברה קיימת. על אף הבדלים בין אופי ההעסקה שלו, העבודה עצמה היא פחות או יותר בעלת מאפיינים דומים. היכרות עם מאפייני העבודה יכולה לסייע למי שרוצה להזמין שירותי גינון ולא יודע מאיפה להתחיל.

מי הלקוחות של הגנן?

שירותי גינון ניתנים בכל רחבי הארץ ומיועדים לקהל מגוון. ראשית, הם יכולים להתאים לבעלי בתים עם גינות, חצר, מרפסת, גג או חלל פתוח אחר. במקרים כאלה התפקיד של הגנן הוא לסייע ללקוח לתכנן את הגינה ולעמוד במסגרת התקציב. שנית, שירותי גינון מיועדים למגזר העסקי כמו למשל בעלי חנויות, בתי מלון וכן הלאה. הגינון קובע את האופי של העסק ומשפיע על שביעות הרצון של הלקוחות. לבסוף, השירותים של הגנן ניתנים לעיריות ולגופים מוסדיים בפארקים או גני שעשועים.

תחומי התמחות

להלן מספר התחומים בעזרתם ניתן לזהות עבודה מקצועית בתחום הגינון:

תחזוקת גינה –

תחזוקה מתבצעת אחרי שמסיימים להקים את הגינה. התחזוקה חשובה בכל סוגי הגינות והיא קובעת את העמידות של הצמחייה והעצים. במסגרת התחזוקה מתמקדת גנן מוסמך בכיסוח דשא, דישון, טיפול בעצים חולים, הדברת עשבים וכמובן טיפול בעצים בוגרים. במקרים מסוימים הוא גם יכול להציע את שירותיו עבור כריתת עצים על פי חוק.

פיתוח והקמת גינות –

אפשר לערב גנן לפני שמקימים גינה ולשאול אותו על העקרונות המנחים לפיתוח נכון. במסגרת פיתוח והקמות גינות מתייחסים לשיקולים שונים כמו מיקום, גודל, חיבור לתשתיות ואישורים מטעם הרשות המקומית בגינה פרטית או ציבורית.

שדרוג, שיקום וחידוש גנים –

בניגוד לפיתוח שמתבצע לפני הקמת גינות חדשות או לתחזוקה של גינות קיימות, יש מקרים שבהם עבודתו של הגנן כוללת שדרוג, שיקום וחידוש גנים מוזנחים. לא את כל הגנים אפשר לחדש ולכן הגנן חייב להביא בחשבון את היתרונות והחסרונות של התהליך.

הזמנה לפי סוג הגינה

עבודתו של הגנן מחייבת התאמה של השירות לסוג הגינה. זו הסיבה בגללה מזמינים גנן ספציפי לטיפול בגינת פטיו, שמתוכננת לשטח מרפסת חיצונית, ואחד אחר לגינה הידרופונית. גינה הידרופונית כוללת מצע מנותק וסטרילי שעליו אמורים לגדול צמחים שניזונים מהשקיה מלאכותית עם דשא נוזלי. לצורך השוואה, אפשר להזמין את הגנן גם לפארק וגינה ציבורית רגילה, לגינה קהילתית, לגינת גג או לגינת ירק.

טיפים לבחירה

עבודתו של הגנן קובעת במידה רבה את העמידות והמראה של הגינה. כדאי להשקיע זמן בבחירה ולא להסתפק רק במחיר נמוך. רצוי לקבל המלצות על כמה שיותר גננים בסביבה, לבדוק את תחומי ההתמחות שלהם ולשאול על הכשרה וניסיון קודמים. בנוסף חשוב לוודא שהגנן משתמש בכלי גינון איכותיים ומקצועיים על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר. במידה ולא בטוחים לגבי גנן מסוים, אפשר להזמין אותו לפגישה אישית ללא התחייבות.

תדירות

עבודתו של גנן מוסמך מתבצעת בהתאם לצרכים של הלקוחות. אפשר להזמין אותו אחת לכמה שבועות כדי לטפל בנושא של הקמת גינות חדשות, או להתייעץ איתו לעיתים קרובות יותר בשיקום גינה שהוזנחה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים