כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים להובלת מקרר

מקרר הוא מוצר יקר, ולעתים גם רגיש, והזמנת טכנאי מקררים גם היא עסק לא זול. לכן במעבר דירה חשוב לדעת איך להכין את המקרר להובלה, איך להעביר אותו אל הדירה החדשה ואיך ומתי לחבר אותו בחזרה לחשמל. אנחנו כאן כדי ללמד אתכם את התהליך להובלה נכונה ובטוחה.

29/01/2018

המנעו מפגיעה במקרר

המנעו מפגיעה במקרר
המקרר הנאמן שלכם עובד נהדר כבר שנים, וכבר שכחתם מתי פגשתם טכנאי מקררים בפעם האחרונה. אולם בעת מעבר דירה ניתוק המכשיר וחיבורו בצורה לא נכונה, או הובלה לא זהירה, עלולים לחבל בפעילותו התקינה של המקרר, והופ, זה הזמן לקרוא לטכנאי לביצוע תיקון מקרר. כדי למנוע זאת, שמרו את המדריך הזה למעבר הדירה הבא – וחסכו בתשלום תיקון מקררים עתידי.

מתי להתחיל בהכנות למעבר?

כפי שכל טכנאי מקררים יוכל לומר לכם, הובלת מקרר אינה עניין ספונטני, עם ניתוק מהיר ויציאה לדרך. כדי לא לפגוע למשל ביעילות ובתקינות המקפיא, צריך להפשיר אותו לגמרי לפני תחילת ההובלה. משום כך, כדי למנוע תיקון מקפיא בעתיד, דאגו להתחיל יום קודם בהכנות – הפשרת המקפיא לבדה היא עניין של כשמונה שעות.

הכנת המקרר לפני ניתוקו מהחשמל

הפעולה הראשונה שיש לעשות היא לפנות את המקרר (ותא המקפיא) מכל תכולתו, כולל מגירות, מגשי קרח או מדפים שניתן להוציא החוצה ולהוביל בנפרד. חלקים שכאלו צריך לארוז בצורה זהירה, וגם לרשום לעצמכם במדויק לאיזה חלק של המקרר יש להחזירם ובאיזה כיוון. כדאי כבר לנצל את ההזדמנות ולנקות כל חלק וחלק, כדי שבדירה החדשה יהיה לכם מקרר נקי והיגייני יותר. לאחר סיום הפינוי, נתקו את המקרר מהחשמל.

ניקוי וטיפול בדלתות

על אף שמדובר באחד המכשירים הכי שימושיים בבית, לא יוצא כמעט לנקות באופן יסודי את המקרר, מן הסתם. אחרי שניתקתם אותו מהחשמל והפשרתם את הפריזר, מומלץ לעשות ניקיון כללי של המקרר כשהוא ריק ומנותק באין מפריע. אחרי שהכל נקי ויבש, הציצו על דלתות המקרר. דלת שנפתחת בזמן ההובלה עלולה להיפגע, ולהוביל לצורך בתיקון דלת מקרר או הזמנת טכנאי מקררים לבדיקת מקרר שדלתותיו אינן אטומות מספיק. לכן כדאי לעטוף או לקשור את המקרר באופן שישמור על הדלתות סגורות.

מי מוביל את המקרר?

מקרר, כאמור, הוא מוצר כבד ורגיש. יש לנסות לטלטל אותו כמה שפחות במהלך ההובלה ולהימנע מהשכבתו או הטייתו ככל האפשר. גם הגב שלכם הוא רגיש, ולכן עדיף לתת לחברת הובלה המתמחה בהובלת מקררים לבצע את המשימה. אם אתם עושים זאת לבד, בקשו עזרה מעוד זוג ידיים והשיגו עגלת העברה מתאימה בגודל הנכון.

טיפים חשובים למהלך ההובלה

כל טכנאי מקררים ידגיש ויאמר: במהלך הובלת המכשיר, דאגו למינימום טלטולים, הזזות והטיות של המקרר. עליו לעמוד זקוף, אם אפשר, לכל אורך ההובלה, וחשוב מאוד לדאוג לקבע אותו היטב במשאית ההובלה כדי למנוע נענוע או חלילה נפילה.

הפעלת המקרר מחדש

לאחר הגעת המקרר הביתה, אל תמהרו לחבר אותו לחשמל. החזירו לתוכו את החלקים שהסרתם, וחכו ליום המחרת. רק אז כדאי לחבר אותו לחשמל. גם הפעם טכנאי מקררים ממליצים לא להשתמש מיד במקרר אחרי חיבורו, אלא לתת לו זמן מנוחה וקירור, ורק אחר כך להתחיל להכניס לתוכו מזון מחדש.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים