כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כללים לרכישת רכב יד שניה

מרבית ציבור הנהגים בארץ מעדיף לרכוש רכב יד שניה יקב מערך שיקולים כלכליים, כגון ירידת הערך הצפויה של רכב מיד ראשונה. אולם, בכל הנוגע לשוק רכבי יד שניה, ישנה חשיבות רבה למעקב אחר הכללים המתוארים בכתבה הנ"ל

03/03/2015
מחיריהם של רכבים בארץ בשוק רכבי היד השניה נע בין כמה אלפי שקלים בודדים לכמה מאות אלפי שקלים. ישנם פרמטרים רבים ביותר שקובעים את ערכו של הרכב ומאפשרים לכם הרוכשים לדעת כמה שווה הרכב שאתם מעוניינים בו. ישנם מספר מחירונים שאכן מספקים לנו מידע בסיסי על הרכב שלפנינו לפי השנה, הקילומטראז' שעבר והדגם של הרכב, אך בנוסף למשתנים אלו קיימים משתנים נוספים, רבים מאוד, הקובעים האם הרכב שלפנינו הוא גרוטאה או שמדובר במציאה של ממש.

אורך חיי מנוע – מונית ורכב לימוד נהיגה

אורך חיי מנוע – מונית ורכב לימוד נהיגה
כולנו יודעים שרכב מנהג מונית או ממורה ללימוד נהיגה שווה הרבה פחות מכל רכב אחר בנתונים זהים. הסיבה לכך נעוצה לא רק במספר הקילומטרים הרב, אלא גם באופי הנהיגה הקשוח שמעמיד את המנוע בסכנה. כשמדובר במורים ללימודי נהיגה, מדובר בנהגים מתחילים, שברוב המקרים לא יודעים לתפעל את הקלאצ' בצורה נכונה, שלא לדבר על מערכת ההילוכים, הבלמים ואפילו סיבוב ההגה. בנוסף, ממש כמו במונית, מדובר בנהיגה המתבצעת ברוב רובה המוחלט בתנאים עירוניים, שידועים כתנאים הקשים ביותר לכל רכב.

רכב מרופא או מקשיש?

ישנה סטיגמה שקניית רכב יד שניה מרופא עדיפה על קניית רכב מבעלי מקצוע אחרים, אך רבים מאיתנו לא באמת עוצרים לחשוב מדוע זה נכון והאם בכלל. רופאים נחשבים לאנשים שניתן לסמוך עליהם, בעלי אופי רגוע, שלא נוסעים הרבה. ובכן, למי שיצא להכיר רופאים מקרוב יש דעה קצת שונה – הכול תלוי באדם עצמו ולא במקצוע שבו הוא עוסק. קשישים, לעומת זאת, ידועים כמגזר שבאמת נוהג הרבה פחות מכל מגזר אחר באוכלוסייה, ובצורה זהירה ובטוחה הרבה יותר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמדובר באוכלוסייה שעל פי רוב נמצאת בפרישה ולא מחויבת לעבודה יומיומית.

עדיף להיות בטוח מאשר להצטער – בדיקה במוסך מורשה

עם כל הניחושים שבעולם – מרופא או קשיש, ממורה לנהיגה או ממונית, תמיד יהיו מרכיבים רבים שישנו את אופי העסקה ואת שוויו של הרכב שאותו אתם מתכננים לרכוש. כדי לוודא שהרכב שלכם באמת שווה את מה שאתם משלמים ולא יתקלקל אחרי חודש או חודשיים, אתם יכולים לנצל את מוסכי הבדיקה שנותנים ברוב המקרים שירות מצוין ומקצועי, שחוסך לכם כסף רב עם הזמן. בדיקת רכב ממוצעת נעה בין 500 ל-1,000 שקלים, כאשר המוסך הבודק מספק לכם תעודת אחריות על הבדיקה. זאת אומרת שאם המוסך מצא כי הבלמים תקינים ואחרי שבוע או שבועיים הבלמים צריכים טיפול מקיף או החלפה, כנראה שהעבודה תתבצע על חשבון המוסך שבדק את הרכב שלכם.

אל תתפשרו על מצב אסתטי

זה נכון שמה שיותר חשוב מהמצב האסתטי של הרכב הוא המצב המכני שלו, אך עדיין אין זה אומר שאתם צריכים להתפשר על המצב האסתטי של הרכב. אם מצאתם שריטות ברכב או חורים בריפוד, או כל דבר אחר שעשוי להפריע לכם בעיניים, אל תהססו לדרוש את הורדת מחיר התיקון ממחיר הרכב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים